Domy ve Starovicích jsou
jednoduše unikátní

Projekt, ke kterému v Česku nenajdete ekvivalent. Tady na vás čeká život s moderními technologiemi, na který si snadno zvyknete.
O teplo domova je postaráno

O teplo domova je postaráno

Příjemnou teplotu v domě hlídá tepelné čerpadlo. Umí totiž přizpůsobit spotřebu energie aktuálnímu počasí a nadbytečnou energii zároveň hromadí v akumulačních nádržích. A šetříme i vodou – retenční nádrže sbírají dešťovou vodu, kterou můžete zalévat svou úrodu na zahrádce.Taková rajčata jste ještě nejedli!
Zajistíme chytrou distribuci energie...

Zajistíme chytrou distribuci energie...

Unikum si Starovice nesou i ve formě optických sítí a chytré trafostanice. Ta se se ve vesnici postará o automatizaci a sledování distribuční sítě. Případné poruchy tak dodavatel vyřeší mnohem rychleji. Skrze aplikaci si snadno hlídáte aktuální stav své spotřeby energie.
...i chytrou domácnost

...i chytrou domácnost

Ovládejte teplotu v místnosti, větrání, klimatizaci, bazén či vytahování rolet na dálku ze svého mobilního telefonu či počítače. Chytrá domácnost propojuje všechny tyto prvky a umožňuje vám je pohodlně ovládat podle aktuálních potřeb. 
Sluneční energie na celý rok

Sluneční energie na celý rok

Jdeme cestou úspornosti. Řízení domu získává elektřinu ze střešní fotovoltaické elektrárny. Nadbytečná energie, kterou nastřádáte za slunečných dnů, se uloží do virtuální baterie. A když je zataženo, klidně ji využijete, třeba pro svůj elektromobil. V zimních měsících, kdy už toho sluníčka tolik není, můžete solární elektřinou přitápět jen dodatečně.

O projektu chytré vesnice Starovice
se dočtete i zde